FOTOGRAFOVÁNÍ

K fotografování mě přivedl kamarád již v dětských letech, kdy jsem si tak jako on koupil krásný foťák značky VILIA. Byl jsem z něj nadšený (mám ho dodnes) a postupně jsem zaznamenával černobílý svět kolem sebe. Kupovat filmy, přemýšlet o každém záběru, při navíjení filmu věřit, že se nepřetrhne, nechávat si vyvolávat fotky, to vše bylo zábavné a rád na to vzpomínám. Jsem typ, který jde rád s dobou a tak jsem postupně samozřejmě přesedlal z filmu na digitály. Zvolil jsem značku Canon a jsem jí věrný dodnes. Fotil jsem kompaktem i zrcadlovkou, podle toho co se mi chtělo tahat sebou. Žádné speciální zaměření jsem neměl, fotil jsem vše co se mi líbilo a jediné mé vzdělání bylo prostudování návodu k obsluze.
Změna nastala v roce 2016, kdy se narodil náš kluk Richard. Já najednou chtěl mít mnohem hezčí fotky než kdykoli v minulosti. To byl impuls se více zajímat o techniky a nastavení naší zrcadlovky. Během mnoha hodin studování a zkoušení mé fotky začali vypadat o dost lépe. Trochu jsem rovněž vyměnil i doplnil techniku. Aktuálně mám focení jako velké hobby. Baví mě focení portrétů své rodiny a dětí kamarádů.

Výběr portrétů na ZONERAMA

Fotogalerie

Fotografování dětí je mé nejoblíbenější téma. Nejraději fotím v přírodě. Portréty také na ZONERAMA

Úpravy fotek

Vybrané fotky upravuji dále v počítači. Většinou expozici, kontrast, ořez, barvy, retuš, doostření atd., tak aby fotka byla jednoduše hezčí.
Přejetím myší zobrazíte fotku PŘED ÚPRAVOU.
fotogalerie_upravy_11fotogalerie_upravy_12
fotogalerie_upravy_5fotogalerie_upravy_6
fotogalerie_upravy_7fotogalerie_upravy_8
fotogalerie_upravy_3fotogalerie_upravy_4
fotogalerie_upravy_1fotogalerie_upravy_2

Fotomanipulace

Když je vhodná fotka, rád se bavím fotomanipulací na počítači, která mění původní snímek zásadním způsobem.
fotomanipulace_2fotomanipulace_1
fotomanipulace_16fotomanipulace_15
fotomanipulace_12fotomanipulace_11
fotomanipulace_18fotomanipulace_17
www.kofeavlna.cz